foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

I jak tu pisać o tym co się właśnie skończyło? Jak pisać o tym czego by się codziennie chciało? Jak pisać o czymś co już minęło, skoro w głowie cały czas tkwi i pulsuje w rytmie rock'n'rolla pozytywny porajdowy kac, jak? Czy ktoś na to pytanie odpowie?

Siódmy już raz spotkaliśmy się na miejscu startu, i po raz siódmy każdy startujący, oraz udzielający się w organizacji rajdu przeżył swoje katharsis, oczyszczające i ładujące akumulatory na cały następny rok. Wpisując się w symbolikę liczby 7 która jest symbolem całości, spójności, dopełnienia i spełnienia, symbolizuje związek czasu i przestrzeni, spełniliśmy to, po co na zielone roztocze przyjechaliśmy. Organizatorom rajdu udało się przenieść nas na te kilkadziesiąt godzin w inny kolorowy świat, rock'n'rolla i wszystkiego co z nim związane. Starożytni przypisywali siódemce własności opieki i władzy nad światem, i dokładnie tak by, stare motocykle, stare zasady, świetna zabawa w old schoolowym stylu królowały.

W piątkowe popołudnie 4 lipca uliczki Narola zaczęły zapełniać się starymi motocyklami. Rejestracja, ciepłe jedzonko, kawa, herbata, siku i robi się chwila przed godziną „zero” rajdu czyli 20.00. Krótki instruktarz, co i jak czytać z mapek rajdowych i pierwsi zawodnicy startują. Jak co roku trasa nocnego odcinka biegnie przez różne zakątki, malowniczego, zakrytego nocą roztocza, co jakiś czas poprzecinanego różnymi konkurencjami przygotowanymi przez ekipę Czarnej Brygaday. Godzina 22. pierwsi nocny rajdowcy pojawiają się na mecie odcinka nocnego w Majdanie Sopockim, gdzie witani są testem z zasad udzielania pierwszej pomocy, oraz testem życia, czyli bimbrem zagryzanym ogórkiem. Ten test przypadł szczególnie do gustu uczestnikom, gdyż co niektórzy podchodzili do niego kilkakrotnie, i z coraz to większym poziomem uszczęśliwienia....i dobrze. Na przed dobranoc, kiełbasa w dłoń, i nocne rajdowiczów rozmowy przy ognisku. Tak miną dzień pierwszy, a wszystko co w nim się wydarzyło było dobre.

Krótka noc, i wczesny poranek, nikt nie traci czasu na spanie. Śniadanie, przygotowanie maszyn i mamy godzinę „zero” sobotniego poranka, czyli 9.30. Zawodnicy startują w etapie dziennym. Tutaj w końcu zobaczyć można to czego nie widać nocą, wszędzie zielono, pachnąco i gdzieniegdzie tak jakby czas zatrzymał się w miejscu. Dziś znowu jazda przeplata się z różnymi konkurencjami.

Około godziny 14 pierwsi zawodnicy docierają do bazy w stanicy harcerskiej, gdzie dopełniła się reszta. Konkurencja wolnej jazdy, konkurs elegancji, w którym publiczność sama gromkimi brawami wyłoniła zwycięzców. Pod wieczór pojawiła się uczta dla ciała w postaci pieczonego prosiaka. Chwilę później odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród uczestnikom rajdu. I tak w miarę zapadania zmroku, rajdowcy zaczęli bawić się w rytmie rock'n'rolla w wykonaniu rzeszowskiej kapeli Jet -Sons. Była to prawdziwa lekcja muzyki lat 50-60, oraz powrót do przeszłości.

W przerwie technicznej odbyły się licytacje przedmiotów na rzecz Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie. Rajdowcy licytowali rajdowe gadżety, pamiątki Czarnej Brygady, a także prace stworzone przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Dominikanówce. Łącznie w czasie rajdu podczas zbiórki do puszek, oraz licytacji zebrano prawie 1900zł. Za co Wam dziękujemy gorąco.

Sobotni wieczór muzycznie dopełniło „Wsparcie Czarnej Brygady” przypominając dobre gitarowe granie. I tak dopełnił się dzień drugi rajdu, a wszystko co w nim się wydarzyło było dobre.

Nieubłaganie przyszedł dzień trzeci rajdu. Ten najgorszy bo ostatni. Śniadanie, pakowanie, pożegnanie z przyjaciółmi i czas wracać do siebie, do swoich obowiązków i do swojej codzienności. Czas na powrót z przeszłości do teraźniejszości. Będzie co wspominać i do czego czego tęsknić przez cały rok, rok liczony od rajdu do rajdu.

Gorące podziękowania dla sponsorów którzy przyczynili się do wsparcia, a co z tym idzie organizacji VII Rajdu Nocnego Motocykli Zabytkowych w 2014 r. :

 • Zespół Parków Krajobrazowych w Przemyślu
 • Biuro Turystyczne „QUAND” Tomaszów Lub.
 • TARBOR, Lublin.
 • URZĄD MIASTA I GMINY NAROL.
 • Nadleśnictwo Narol
 • LIQUI MOLY
 • GOK Narol
 • F.H.U. Auto Chmielewski Andrzej, Tomaszów Lub.
 • Stacja Paliw MISTRAL, Sławek Dąbrowski, Tomaszów Lub.
 • SŁONECZKO Piekarnia Basznia Dolna.
 • Stacja Paliw BP Narol
 • Ferma Drobiu Iwona i Adrian Łanowy
 • Centrum Handlowe DUDEK, Narol

Zapraszamy do obejrzenia rajdowej galerii tutaj